Artroskopia to, w porównaniu z innymi metodami mało inwazyjny zabieg, wykonywany przy znieczuleniu, który pozwala na dokładne zbadanie okolic stawu i wszystkich znajdujących w jego pobliżu struktur oraz zaawansowane leczenie. 

Dzięki niemu można istotnie poprawić kondycję stawów po urazach spowodowanych przeciążeniem, zmianach zwyrodnieniowych, w przypadku cierpienia na przewlekłe bóle stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, a nawet, gdy mamy do czynienia z nowotworami.Po zabiegu pacjenta czeka krótka rehabilitacja. Zabieg artroskopii stawu kolanowego, skokowego, barkowego, biodrowego czy łokciowego, cechuje duże bezpieczeństwo.

Sprawia to, że tę metodę leczenia coraz częściej polecają lekarze i decydują się na nią pacjenci. Niestety na operację w Polsce refundowaną z Narodowego Funduszu Zdrowia można oczekiwać miesiącami lub latami (nawet od 5 lat!), a ceny prywatnych operacji w kraju kształtują się niezwykle wysoko. Dlatego rozwiązaniem może być przeprowadzenie artroskopii w renomowanej klinice w Czechach lub Słowacji, bez kolejek z częściową refundacją NFZ.

Zabieg z NFZ w renomowanej klinice

Na podstawie Dyrektywy o Leczeniu Transgranicznym, dla wszystkich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej, a więc i Polski, możliwe jest korzystanie ze świadczeń medycznych w innych krajach UE, na takich samym warunkach, jak ich obywatele. Koszt zabiegu jest duży niższy niż w prywatnej służbie zdrowia, unikamy też długiego oczekiwania na zabieg. Poziom obsługi na poziomie znanym z prywatnych szpitali w Polsce.

Aby rozpocząć przygotowania do skorzystania z zabiegu artroskopii z częściową refundacją kosztów przez NFZ, najpierw należy skontaktować się z naszą kliniką i umówić wizytę. Następnie trzeba odbyć wizytę kwalifikacyjną w przychodni w Ostrawie, położonej w Czechach, tuż przy granicy z Polską oraz wypełnić ankietę informującą o stanie zdrowia i przeciwwskazaniach do zabiegu. Należy wybrać formę płatności (możliwa jest też płatność w ratach) i dokonać opłaty. Za wizytę płaci się w dniu wizyty. Gdy już zostanie wyznaczony termin operacji artroskopii, nasza klinika zorganizuje transport dla pacjenta oraz osoby towarzyszącej. Dowieziemy pacjentów również na wizyty kwalifikacyjne i kontrolne. Podane ceny uwzględniają refundację NFZ. Nie musisz przedpłacać 100% ceny zabiegu i czekać miesiącami na zwrot pieniędzy z Funduszu.

Prawnicy, pracujący w naszej klinice, załatwią również wszystkie kwestie prawne, związane z procedurą refundacji zabiegu przez NFZ. Tłumaczenia są również po naszej stronie. Cały proces pozwala skupić się pacjentowi na rekonwalescencji i rehabilitacji.

Jeśli potrzebujesz przeprowadzić zabieg artroskopii stawów u uznanych specjalistów, nie chcesz długo czekać, a zarazem wydawać na to ogromnego majątku, zapraszamy do kontaktu z naszą kliniką.