Artroskopia nadgarstka to wygodna  skuteczna i małoinwazyjna metoda leczenia. Tego rodzaju zabieg stwarza możliwość szybkiego zdiagnozowania i leczenie konkretnych schorzeń. Mało inwazyjny charakter zabiegu i miejscowe znieczulenie sprawiają, że rekonwalescencja pozabiegowa jest bardzo krótka, a pacjenci po przeprowadzonej artroskopii mogą samodzielnie się poruszać. Artroskopia nadgarstka, podobnie jak artroskopia stawu barkowego, polega na wprowadzeniu do wnętrza stawu aparatu nazywanego artroskopem. Artroskop to specjalny rodzaj endoskopu. Do przeprowadzenia zabiegu wykorzystuje się także miniaturowe narzędzia chirurgiczne. Artroskop wprowadzany jest do jamy stawu po wcześniejszym wykonaniu niewielkich nacięć, których średnica wynosi około 5 mm.

Artroskopia nadgarstka zalecana jest w przypadku skomplikowanych złamań, chorób reumatoidalnych, których przebieg objawia się silnym, rwącym bólem w obrębie stawu, czy w przypadkach, gdy chory ma problemy z niestabilnością nadgarstka.

Artroskopia nadgarstka jako metoda diagnostyczna

Poddanie się artroskopii nadgarstka jest bardzo dobrym krokiem w przypadku występowania bólu nadgarstka o nieznanej przyczynie. Technika ta doskonale sprawdza się przy rekonstrukcji chrząstki trójkątnej, której uszkodzenia przyczyniają się do zaburzenia siły chwytu oraz ruchu obrotowego nadgarstka. Zabieg artroskopii sprawdza się jako nowatorski sposób leczenia stawu rzekomego kości łódeczkowatej, która występuje w nadgarstku.

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do wykorzystania zabiegu artroskopii jako metody leczenia lub diagnostyki. Są to m.in. ostry stan zapalenia stawu, ropne zapalenia stawu, sztywność stawu, choroby i obciążenia internistyczne. Każda decyzja dotycząca poddania się tego typu zabiegowi wymaga konsultacji z ortopedą.

Ile kosztuje artroskopia nadgarstka?

Artroskopia nadgarstkajest dość kosztownym zabiegiem z dziedziny ortopedii. Szukając pomocy w tym zakresie, należy liczyć się z kosztem sięgającym nawet kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Rzecz jasna, wiele czynników wpływa na ostateczną cenę tej usługi medycznej. Wchodzi tu w grę wielkość ośrodka, w którym dokonywany jest zabieg czy renoma konkretnego gabinetu. Zapewniamy jednak, że korzystając z naszych usług, mogą liczyć Państwo na częściową refundację kosztów leczenia. Jeśli więc interesują Państwa szczegóły, ile da się zaoszczędzić w wypadku artroskopii nadgarstka przy częściowej refundacji NFZ, gorąco zachęcamy do kontaktu.