Artroskopia stawu skokowego wskazana jest wówczas, gdy inne metody radzenia sobie z bólem w obrębie stawu okazały się nieskuteczne. Ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób i nieprawidłowości w obrębie stawu skokowego powinni liczyć się ludzie szczególnie aktywni – zawodowi sportowcy, amatorzy, pracownicy fizyczni. Co jednak ważne, również kompletne przeciwieństwo sportowego, pełnego wysiłku trybu życia sprzyja wystąpieniu patologii stawu skokowego – na tego typu dolegliwości narażone są osoby u których przeważa siedzący tryb pracy lub zażywają odpoczynku w tej pozycji. Nieprawidłowościom sprzyjają też duża nadwaga i otyłość. Warto wiedzieć, że ze względu na swoje umiejscowienie oraz funkcję, staw skokowy może ulec kontuzji niemal w każdej codziennej sytuacji.

Kiedy najczęściej stosowana jest artroskopia stawu skokowego?

Artroskopia stawu skokowego to metoda stosowana zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu pourazowym stawu skokowego. Oznacza to, że zabieg może służyć do rozpoznania, co się dzieje ze stawem, jak i w celu wyeliminowania stwierdzonych już schorzeń. Artroskopia stawu skokowego najczęściej stosowana jest w celu leczenia chorób i nieprawidłowości takich jak:

  • konflikt przedni i tylny – schorzenie powodujące ból i ograniczenie ruchomości stawu skokowego powstające najczęściej w wyniku wielu nakładających się mikrourazów,
  • niestabilność stawu skokowego, która doskwiera pacjentom po przebytych skręceniach stawu skokowego, z częstymi skręceniami stawu skokowego,
  • zmiany zwyrodnieniowe w stawie skokowym,
  • ograniczenie ruchomości stawu związane z występowaniem zwłóknień i zrostów w stawie skokowym,
  • uszkodzenie więzadeł łączących kość skokową z kością piszczelową i strzałkową.

Artroskopia stawu skokowego na NFZ

Artroskopia stawu skokowego na NFZ, podobnie jak inne zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wiąże się z wyczekiwaniem w długich, trwających miesiące, a niekiedy i lata, kolejkach. Dajemy Państwu możliwość uniknięcia tych niedogodności. Nasi specjaliści zajmą się schorzeniem bez potrzeby długiego oczekiwania. Oferowane przez nas zabiegi cechuje również przystępna cena, ponieważ poniesione koszty podlegają częściowej refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że oferowany przez nas zabieg artroskopii stawu skokowego na NFZ wiąże się z pokryciem przez Państwa tylko części kosztów. Artroskopia stawu skokowego na warunkach finansowych konkurencyjnych względem prywatnego sektora medycznego jest więc możliwa. Ponadto na każdym etapie – od przygotowania, przez zabieg, aż po rekonwalescencję – mogą Państwo liczyć na doradztwo i opiekę naszych specjalistów. Serdecznie zapraszamy!