Jak przebiega cały proces
badania, zabieg, refundacja NFZ…

Wprowadzenie, czyli o czym warto wiedzieć

Nasi konsultanci zapewniają profesjonalne doradztwo na każdym etapie leczenia. Rejestrujemy wizyty kwalifikacyjne na terenie polski lub za granicą – możliwie najbliżej miejsca zamieszkania. Następnie ustalamy termin zabiegu. W międzyczasie pomagamy uzyskać niezbędną dokumentację o ogólnym stanie zdrowia pacjenta. Na życzenie oferujemy prywatny transport w komfortowych i klimatyzowanych busach kursujących do szpitali, w których odbywają się zabiegi.

Jak to wygląda w praktyce
 • Kontakt z nami i umówienie wizyty

  Zgłoszenia można dokonać telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy na tej stronie. Nie wymagamy posiadania skierowania na zabieg operacji usunięcia zaćmy. Po kontakcie rezerwujemy dogodny termin wizyty kwalifikacyjnej.

 • Badanie kwalifikacyjne i wyznaczenie terminu zabiegu zagranicą

  Kwalifikacja do artroskopii odbywa się w placówce w przygranicznej Ostrawie. Podczas wizyty kwalifikacyjnej lekarz okulista w polskich placówkach przeprowadza specjalistyczne badania, ocenia stan oka i zaawansowanie choroby oraz indywidualnie do każdego oka dobiera najlepszą soczewkę wewnątrzgałkową lub metodę korekcji laserowej wzroku. Następnie jest wyznaczany termin zabiegu.

 • Ankieta weryfikacyjna

  W celu zachowania najwyższych standardów opieki, nasi pacjenci są proszeni o kontakt ze swoim lekarzem rodzinnym, który wypełnia ankietę dotyczącą stanu zdrowia i zażywanych leków

 • Płatność za zabieg

  Płatność za zabieg można dokonać na 3 wygodne sposoby:

  • Tradycyjnie gotówką w naszej siedzibie
  • Przelewem na wskazany numer rachunku
  • łatwym do spłaty Systemem ratalnym
 • Transport

  Organizujemy transport do i ze szpitala za granicą, w którym odbywa się operacja. By zmniejszyć stres związany z zabiegiem oferujemy również po uzgodnieniu transport osób towarzyszących pacjentowi.

 • Do trzech badań kontrolnych w cenie

  Mamy świadomość, że zabieg nie jest jedynym ważnym elementem leczenia.Wiemy, że wynik leczenia również zależy od wizyt kontrolnych, regularnej oceny operowanego pacjenta i stałego kontaktu z lekarzem. Z tego powodu, w cenie każdego zabiegu oferujemy pakiet dwóch wizyt kontrolnych (okulistyka) lub trzech (ortopedia) przeprowadzanych we współpracujących placówkach na terenie Polski lub za granicą.

 • Refundacja przez NFZ kosztów leczenia

  Nasz Dział Prawny zajmuje się kwestią kontaktu z NFZ i zwrotem kosztów leczenia. Wszystkie podane ceny uwzględniają refundację. Dzięki temu nasi pacjenci po zabiegu skupiają się na powrocie do zdrowia, a nie na kwestiach formalnych refundacji.

 • Opieka naszego działu prawnego

  Zajmiemy się całkowicie stroną prawną procedury: kontaktem i wymianą dokumentacji z NFZ oraz tłumaczeniem dokumentacji medycznej powstałej podczas leczenia.

 

Pacjentom DoctorsBase oferujemy przeprowadzenie zabiegu na terenie Słowacji lub Czech w renomowanych klinikach i szpitalach będącymi naszymi partnerami. Bez kolejek, czekania i na najwyższym zachodnioeuropejskim poziomie. Umożliwia to wprowadzona w 9 marca 2011 roku Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/24/UE, zwana również Dyrektywą o Leczeniu Transgranicznym  oraz stworzona na jej podstawie polska Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Z tego tytułu polscy pacjenci mogą leczyć się za granicą oraz otrzymać zwrot kosztów leczenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jako nieliczny oferujemy naszym pacjentom w cenie zabiegu pełny pakiet wizyt kontrolnych po zabiegu.

W celu zapewniania najwyższego komfortu po zabiegu i odpoczynku podczas powrotu do zdrowia, zwrotem kosztów leczenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia zajmuje się Dział Prawny DoctorsBase. Na podstawie wyników leczenia w imieniu pacjentów, kontaktujemy się z NFZ, tworzymy odpowiednie zgłoszenie i wysyłamy do NFZ. W wyjątkowych sytuacjach NFZ może żądać wyjaśnienia oraz stawiennictwa pacjenta w swoim oddziale celem weryfikacji zwrotu kosztów. Nasz Dział Prawny i współpracujący prawnicy będą cały czas pomagać Państwu podczas rozmów z NFZ.