Aktualności
Newsy z naszej spółki
Aktualności
ból kolana
13 czerwca 2023
Co można oznaczać ból i przeskakiwanie kolana?

Niepokój budzi sytuacja, gdy nasze kolano zaczyna się buntować, powodując ból oraz dając uczucie przeskakiwania. Wówczas zaczynamy zadawać sobie pytanie — co może być przyczyną takiego stanu i jak sobie z nim poradzić? Kiedy dyskomfort spowodowany bólem kolana powinien być alarmujący? Jaką drogę diagnostyki i leczenia powinno się wybrać? Przyczyny bólu i przeskakiwania kolana Ból […]

artroskopia
12 kwietnia 2023
Jak przebiega artroskopia?

Artroskopia to małoinwazyjny zabieg chirurgiczny, stosowany w celu diagnozowania i leczenia takich schorzeń, jak rozdarta chrząstka, zerwane więzadła czy stany zapalne tkanki. Zabieg ten jest bezpieczną i skuteczną metodą diagnozowania oraz leczenia problemów ze stawami. Jego zaletę stanowi fakt, że jest bezpieczny dla pacjenta. Pozwala również na skrócenie czasu rekonwalescencji. Na czym polega artroskopia? Przebieg […]

zabieg artroskopii kolana
14 marca 2023
Podtypy zabiegów operacji artroskopowej kolana

Zmiany zwyrodnieniowe, zapalne czy też o charakterze nowotworowym, obecność ciał obcych, złamania, a także problemy ze stabilnością stawu w kolonie mogą być wskazaniem do wykonania artroskopii. Tego typu zabieg jest bezinwazyjny, co przekłada się na szybszy powrót pacjenta do zdrowia i sprawności. Ze względu na to, jaki charakter ma artroskopia, wyróżnia się parę jej typów. […]

artroskopia kolana
15 grudnia 2022
Rodzaje implantów w trakcie artroskopii kolana

Artroskopia kolana pozwala na skuteczną diagnostykę i leczenie schorzeń stawów. Popularność tej metody wynika również z tego, że jest ona bezinwazyjna, co przekłada się na komfort pacjenta. Ponadto dzięki artroskopii możliwe jest wszczepienie implantu. Jakie ich rodzaje są wykorzystywane podczas tej czynności? Czym się wyróżniają?

rehabilitacja kolana
18 października 2022
Ile trwa rehabilitacja kolana po atroskopii?

Artroskopia stawu kolanowego to jeden ze skutecznych sposobów walki z różnymi schorzeniami tej części ciała. Zazwyczaj jest wykonywana u pacjentów, którzy wcześniej doznali przeciążenia albo urazu kolana. Jej popularność jest związana prawdopodobnie z faktem, że zalicza się ją do metod małoinwazyjnych, szczególnie jeżeli porównany artroskopię z endoprotezą. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo tego również po […]

wykonywania artroskopia kolana
25 sierpnia 2022
Na czym polega artroskopia kolana?

Osoby borykające się z obrzękami stawów i bólem czy też zmianami niepozwalającymi na swobodne ruszanie kolonem powinny przemyśleć artoskopię. Zabieg ten okazuje się również pomocny przy torbielach, zwyrodnieniu oraz zapaleniu stawów. Artoskopia pozwala na dokładne zbadanie kolana w małoinwazyjny sposób, dlatego jest tak często stosowana. Jak wygląda tego typu zabieg?

paluch koślawy
15 lipca 2022
W jakich sytuacjach konieczne jest wykonanie operacji palucha koślawego?

Paluchy koślawe potocznie zwane są haluksami. To schorzenie stóp najczęściej dotyka kobiety, zazwyczaj uniemożliwiając im zakładanie wysokiego obuwia i nierzadko powodując ból w trakcie chodzenia. Dlatego większość z nich udaje się do lekarza ortopedy, który dogłębnie analizuje dany przypadek deformacji.

męski bark z bliznami po operacji artroskopii barku
30 czerwca 2022
Co oznacza artroskopia barku i jakie są jej podtypy?

W przypadku niektórych urazach stawów różnego pochodzenia, w wyniku których dochodzi do złamania śródstawowego, uszkodzeń wynikających z przeciążenia konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej metody diagnostyczno-leczniczej zwanej artroskopią. W przypadku stawu barkowego występuje ona w kilku podtypach. Na czym polega ten zabieg?

artroskopia stawu łokciowego
15 czerwca 2022
Na czym polega artroskopia?

Artroskopia służy diagnostyce i leczeniu urazów i chorób w obrębie stawów. To rodzaj małoinwazyjnego działania, polegający na wziernikowaniu wnętrza przy użyciu endoskopu wprowadzonego przez niewielkie nacięcie ciała. Na czym polega ten rodzaj leczenia i jakie są wskazania do zabiegu?

Artroskopia nadgarstka
1 marca 2021
Kiedy wymagana jest artroskopia nadgarstka?

Brak stabilności w stawach, bóle czy choroby reumatoidalne to przykre dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem mogą być operacje chirurgiczne, jednak ich skomplikowany przebieg oraz długi okres rekonwalescencji często powstrzymuje pacjentów przed przystąpieniem do zabiegu.

1 2 3 4