
Paluchy koślawe potocznie zwane są haluksami. To schorzenie stóp najczęściej dotyka kobiety, zazwyczaj uniemożliwiając im zakładanie wysokiego obuwia i nierzadko powodując ból w trakcie chodzenia. Dlatego większość z nich udaje się do lekarza ortopedy, który dogłębnie analizuje dany przypadek deformacji.

W przypadku niektórych urazach stawów różnego pochodzenia, w wyniku których dochodzi do złamania śródstawowego, uszkodzeń wynikających z przeciążenia konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej metody diagnostyczno-leczniczej zwanej artroskopią. W przypadku stawu barkowego występuje ona w kilku podtypach. Na czym polega ten zabieg?

Artroskopia służy diagnostyce i leczeniu urazów i chorób w obrębie stawów. To rodzaj małoinwazyjnego działania, polegający na wziernikowaniu wnętrza przy użyciu endoskopu wprowadzonego przez niewielkie nacięcie ciała. Na czym polega ten rodzaj leczenia i jakie są wskazania do zabiegu?

Brak stabilności w stawach, bóle czy choroby reumatoidalne to przykre dolegliwości utrudniające codzienne funkcjonowanie. Rozwiązaniem mogą być operacje chirurgiczne, jednak ich skomplikowany przebieg oraz długi okres rekonwalescencji często powstrzymuje pacjentów przed przystąpieniem do zabiegu.

Uciążliwy ból w okolicach barków, który nasila się podczas ruchów rękoma może być objawem urazu stawu barkowego. Na tę dolegliwość może także wskazywać poczucie niestabilności stawu, które nie pozwala na normalne poruszanie kończyną, a także obrzęki, guzy czy zasinienie. Do urazu stawu barkowego dochodzi, gdy głowa kości ramiennej wysuwa się z panewki stawowej i przemieszcza […]

Artroskopia to, w porównaniu z innymi metodami mało inwazyjny zabieg, wykonywany przy znieczuleniu, który pozwala na dokładne zbadanie okolic stawu i wszystkich znajdujących w jego pobliżu struktur oraz zaawansowane leczenie.

Artroskopia stawu barkowego (faktycznie jest to obręcz górnej kończyny, składająca się z czterech stawów: mostkowo-obojczykowego, barkowo-obojczykowego, ramiennego oraz łopatkowo-żebrowego) to zabieg o niewielkiej inwazyjności, który służy do diagnozy i leczenia schorzeń reumatologicznych czyli chorób stawu. Trwa od pół godziny do dwóch godzin, w zależności od stanu stawu pacjenta.

Więzadła krzyżowe zlokalizowane są w centrum stawu kolanowego. Wyróżniamy więzadła przednie i tylne, a także boczne więzadła, które scalają staw kolanowy, zapewniając mu przy tym niezbędną stabilność. Odgrywają istotną rolę podczas ruchu zgięcia i wyprostu, wpływając tym samym na mobilność człowieka. Wszelkie uszkodzenia więzadeł mogą prowadzić do znanych ograniczeń ruchowych, co może wymagać wykonania zabiegu […]
Szczęśliwego Nowego Roku! W nadchodzącym roku życzymy wszystkim Naszym Pacjentom oraz ich Rodzinom przede wszystkim zdrowia oraz wszelkich pomyślności.

Skręcenie stawu kolanowego Nasze kolana bardzo często są narażone na wiele różnych urazów. Jednym z najczęstszych powodów uszkodzeń kolan, z jakimi możemy mieć do czynienia, są niewątpliwie skręcenia stawu kolanowego. Uraz ten dotyczy oczywiście więzadeł, które znajdują się wewnątrz kolana, a ich zerwanie wymaga nie tylko zabiegu operacyjnego, ale również wielomiesięcznej rehabilitacji.