Aktualności
Newsy z naszej spółki
Aktualności
staw kolanowy
2 stycznia 2021
Czym jest więzadło krzyżowe i jakie ma funkcje?

Więzadła krzyżowe zlokalizowane są w centrum stawu kolanowego. Wyróżniamy więzadła przednie i tylne, a także boczne więzadła, które scalają staw kolanowy, zapewniając mu przy tym niezbędną stabilność. Odgrywają istotną rolę podczas ruchu zgięcia i wyprostu, wpływając tym samym na mobilność człowieka. Wszelkie uszkodzenia więzadeł mogą prowadzić do znanych ograniczeń ruchowych, co może wymagać wykonania zabiegu […]

31 grudnia 2020
Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

Szczęśliwego Nowego Roku! W nadchodzącym roku życzymy wszystkim Naszym Pacjentom oraz ich Rodzinom przede wszystkim zdrowia oraz wszelkich pomyślności.

Skręcenie stawu kolanowego
8 grudnia 2020
Jakie są najczęstsze uszkodzenia kolana?

Skręcenie stawu kolanowego Nasze kolana bardzo często są narażone na wiele różnych urazów. Jednym z najczęstszych powodów uszkodzeń kolan, z jakimi możemy mieć do czynienia, są niewątpliwie skręcenia stawu kolanowego. Uraz ten dotyczy oczywiście więzadeł, które znajdują się wewnątrz kolana, a ich zerwanie wymaga nie tylko zabiegu operacyjnego, ale również wielomiesięcznej rehabilitacji.

endoporteza biotra
26 listopada 2020
Jak wykonuje się endoprotezę stawu biodrowego?

Endoproteza to implant wykonany z organicznych materiałów, który wszczepia się do organizmu, a przywrócić prawidłowe funkcjonowanie narządu. Jeden z najczęściej stosowanych zabiegów wstawienia endoprotezy dotyczy stawu biodrowego – jednego z najważniejszych stawów w ludzkim organizmie, odpowiedzialnego za przenoszenie ciężaru ciała z tułowia na dolne kończyny.

12 listopada 2020
Zamknięcie granicy czeskiej – aktualizacja

Po uzyskaniu stanowiska czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie przywracamy wizyty i zabiegi w dotychczasowym trybie. Niezmiennie ze względów bezpieczeństwa, każdy zakwalifikowany pacjent jest badamy w kierunku aktywnego zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

9 listopada 2020
Wstrzymanie zabiegów – zamknięcie czeskich granic

Z przykrością musimy poinformować o wstrzymaniu zabiegów ortopedycznych, z uwagi na zamknięcie czeskich granic od poniedziałku 09/11/20. Kwalifikacje do zabiegów odbywają się online. Po otwarciu granic natychmiast przywracamy leczenie. Ze względów bezpieczeństwa, każdy zakwalifikowany pacjent, przed zabiegiem, jest badamy w kierunku SARS-CoV-2.

artroskopia kolana
31 sierpnia 2020
Jak przebiega zabieg artroskopii kolana?

Atroskopia kolana to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, pozwalający na dokładne stawu kolanowego i jego okolic (artroskopia diagnostyczna) oraz jego leczenie. Charakteryzuje się bardzo znikomym stopniem komplikacji pooperacyjnych, dlatego jest coraz częściej wybierana przez pacjentów. Dzięki artroskopii w krótkim czasie nasze kolano odzyska dawną formę!

27 czerwca 2020
Czechy otwierają granice

Zgodnie z zapowiedzą Rządów Polski i Czech od poniedziałku nastąpi otwarcia granic. Dodatkowo zniesione zostaną dotychczasowe ograniczenia w przemieszczaniu się. Wracamy do pracy z pełną mocą! Już odnotowujemy zwiększony ruch na naszej infolinii, dlatego prosimy o cierpliwość lub o kontakt mailowy. Odpowiemy na każdą wiadomość. W chwili obecnej staramy się skontaktować z pacjentami, którzy mieli przełożone […]

29 kwietnia 2020
Aktualny działanie w obliczu pandemii SARS-CoV-2

Zespół DoctorsBase stale jest z Państwem w kontakcie – telefoniczne, bądź mailowo. Obecnie nie ma możliwości leczenia transgranicznego. Stale monitorujemy aktualną sytuację prawną i epidemiczną w Polsce, jak i w krajach do których jeździmy. W momencie poprawy i ustabilizowania się sytuacji prawno-epidemicznej umożliwiającej wykonanie leczenia transgranicznego wznowimy działalność. Życzymy zdrowia! #zostanwdomu

29 grudnia 2019
Najkrótsza kolejka na endoprotezę stawu kolanowego z NFZ na Śląsku

Najkrótsza kolejka na zabieg endoprotezoplastyki (wszczepienie endoprotezy) stawu kolanowego  z NFZ na Śląsku Czas oczekiwania na zabieg endoprotezoplastyki (wszczepienie endoprotezy) stawu kolanowego refundowanego z Narodowego Funduszu Zdrowia zależy od wielu czynników. Są to liczba pracujących lekarzy, renoma danej placówki, a przede wszystkim wysokość kontraktu danej placówki z NFZ, na podstawie którego ustala się limity zabiegów i […]

1 2 3