Pytania i odpowiedzi Najczęściej zadawane pytania

Pytania i odpowiedzi
Ile kosztuje wykonanie zabiegu?

Sam zabieg kosztuje 99 zł. Wykonanie zabiegu, badań kontrolnych, tłumaczenie dokumentów, opieka prawna i prowadzenie procedury refundacyjnej NFZ kosztuje łącznie 899 zł (cena podstawowa). Pozostałą kwotę refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena zabiegu może wzrosnąć jeśli pacjent zdecyduje się na ponadstandardowe procedury: wszczepienie soczewki torycznej (korygującej astygmatyzm), użycie lasera femtosekundowego (najdokładniejsza metoda cięcia) lub znieczulenie ogólne.

Kto wykonuje zabieg usunięcia zaćmy?

Zabieg wykonuje współpracujący z DoctorsBase wykwalifikowany i doświadczony lekarz okulista. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi specjalistami mającymi wieloletnie doświadczenie zawodowe i niezmiennie bardzo dobre wyniki zabiegów.

Gdzie i jak mogę się zarejestrować na wizytę?

Mogą się Państwo rejestrować przez kontakt z nami za pomocą:

  • telefonu pod nr +48 32 630 44 88
  • formularza kontaktowego
  • chatu znajdującego się w prawym dolnym rogu strony,
  • wiadomości przez nasz fanpage na Facebook.
Jak przygotować się na wizytę kwalifikacyjną?

W dniu wizyty kwalifikacyjnej:

  • nie przychodzić z założonymi soczewkami kontaktowymi,
  • przyjść bez makijażu oczu,
  • wziąć dotychczasową dokumentację medyczną, w szczególności aktualnie zażywane leki oraz wyniki poprzednich wizyt okulistycznych i zabiegów.
Jakie soczewki najlepiej wybrać?

Wszczepiane soczewki powinny być wybrane zgodnie z tym, jaką wadę wzroku mają korygować oraz na jaką odległość głównie Państwo pracują. Lekarz okulista podczas rozmowy z Państwem pomoże wybrać najlepszą soczewkę.

Czy można operować obydwoje oczu podczas jednego zabiegu?

Niestety, podczas jednego zabiegu operuje się jedno oko. Kolejną operację, z uwagi na bezpieczeństwo pacjenta, zwykle wykonuje się po miesiącu.

Ile czeka się na zabieg?

Średni czas oczekiwania na zabieg wynosi 2 tygodnie. Można go przyspieszyć, jeśli na wizytę kwalifikacyjną pacjent przyniesienie uzupełnione ankiety o stanie zdrowia wypełnione przez lekarza rodzinnego lub lekarza chorób wewnętrznych. Ankiety przysyłamy po kontakcie z DoctorsBase

Ile trwa zwrot kosztów leczenia przez NFZ?

DoctorBase prowadzi rozmowy bezpośrednio z NFZ, wyklucza to oczekiwanie na zwrot kosztów – są one uwzględnione w cenie zabiegu.

Czy po zabiegu będę mógł/mogła samodzielnie prowadzić samochód?

Zalecamy, aby po zabiegu pacjenci nie prowadzili pojazdów mechanicznych. Udostępniamy naszym pacjentom możliwość skorzystania z komfortowych busów kursujących do szpitali, dzięki czemu nasi pacjenci po zabiegu mogą się skupić na rekonwalescencji.

Czy po zabiegu mogę podnosić ciężkie przedmioty?

Zalecamy do 4 tygodni od zabiegu wstrzymać się z pracą fizyczną oraz podnoszenia przedmiotów cięższych niż 4 kg, a także unikania sauny, kąpieli w zbiornikach wodnych (baseny, jeziora, morza).