Leczenie haluksów

Jeśli borykasz się z bólem, dyskomfortem lub ograniczoną mobilnością spowodowaną paluchem koślawym, możemy Ci pomóc. W ramach naszej oferty specjalizujemy się w kompleksowym leczeniu haluksów, zapewniając Ci skuteczne rozwiązania bez długiego oczekiwania w kolejkach. DoctorsBase łączy wysoką jakość medycznych usług z komfortem i wsparciem na każdym etapie Twojej drogi do zdrowia.

Leczenie haluksów może wymagać zaawansowanych interwencji, takich jak operacje. Współpracujemy z renomowanymi klinikami i szpitalami w Polsce, Słowacji oraz Czechach, które specjalizują się w przeprowadzaniu operacji ortopedycznych. Dzięki naszemu doświadczeniu i partnerstwom możemy zapewnić Ci profesjonalne zabiegi, eliminując ból i przywracając Ci pełną ruchomość.

Co to są haluksy

Haluks, czyli deformacja pierwszego palca stopy, ma głównie podłoże genetyczne. Predyspozycja do tego schorzenia jest dziedziczona i stanowi pierwszy czynnik ryzyka pojawienia się palucha koślawego. Ryzyko to wzrasta, jeśli na stopę oddziałują niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Czynniki ryzyka powstania haluksów obejmują:

  • noszenie niedopasowanego, ciasnego i niewygodnego obuwia,
  • buty z wąskimi czubkami i wysokimi obcasami,
  • osłabienie mięśni stopy,
  • częste kontuzje dolnych kończyn,
  • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
  • dna moczanowa.

Rozwój haluksa nie tylko wpływa negatywnie na wygląd stopy, ale także powoduje dodatkowe problemy, takie jak trudności w chodzeniu i staniu, chroniczny ból śródstopia, a nawet zwyrodnienia w stawach kolanowych czy biodrowych. Tylko właściwa profilaktyka lub leczenie może zminimalizować, a nawet zatrzymać postęp deformacji, redukując dolegliwości bólowe i poprawiając komfort poruszania się.

Pamiętaj! Nieodpowiednie obuwie ma znaczący wpływ na deformację palucha.

 

Haluksy – objawy:

Pacjenci najczęściej skarżą się na:

  • ból i zaczerwienienie w okolicy palucha,
  • tkliwość i wrażliwość na dotyk palucha,
  • problemy z poruszaniem się,
  • ucisk butów w okolicy palucha,
  • niemożność wspięcia się na palce,
  • utykanie.

Metody leczenia haluksów

Aby dobrać najlepszą terapię, należy skonsultować się z lekarzem ortopedą, który oceni stopień zaawansowania schorzenia. Ortopedzi zalecają:

  1. leczenie operacyjne dla średnich i zaawansowanych deformacji,
  2. leczenie zachowawcze dla łagodnych zmian, aby poprawić ruchomość stawu i zatrzymać postęp zmian degeneracyjnych,
  3. terapię u ortopodologa w przypadku zmian pośrednich, przed kwalifikacją do zabiegu.

Leczenie operacyjne haluksów na NFZ

Operacja nie jest przykrym doświadczeniem. Zabiegi są wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia. Pacjent zwykle może wrócić do domu tego samego dnia, po zabiegu zaczyna chodzić o kulach, korzystając z specjalnego obuwia. Rekonwalescencja i konsultacje medyczne trwają około 6 tygodni, po których można wrócić do normalnego funkcjonowania.

W ramach naszej usługi nie ograniczamy się jedynie do samego zabiegu. Nasz zespół skupia się na zapewnieniu Ci wsparcia na każdym etapie leczenia. Rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej oraz badania wstępnego, które pozwalają nam dokładnie zrozumieć Twoje potrzeby. Następnie umawiamy dogodny termin operacji haluksów w jednej z naszych placówek partnerskich – najlepszych w zakresie przeprowadzania zabiegów ortopedycznych.

W placówkach naszej firmy operacje haluksów są wykonywane przez doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzy, korzystających z nowoczesnych technik oraz sprzętu medycznego. Koszt zabiegu jest pomniejszany o kwotę refundacji z NFZ. W cenie zabiegu jest opieka działu prawnego w procesie uzyskania zwrotu z NFZ, transport do i z placówki medycznej, tłumaczenie dokumentów medycznych na język polski, odpowiednie stabilizatory zgodne z zaleconymi przez chirurga oraz leków potrzebnych po zabiegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie leczenia haluksów, skontaktuj się z nami już dziś!