Od 1 lipca NFZ na bazie ustaleń z polskim konsultantem krajowym w dziedzinie okulistyki prof M. Rękasem zmienił zasady refundacji zaćmy. Od tej pory pacjent celem uzyskania pełnego zwrotu kosztów leczenia za granicą musi odbyć wizytę kontrolną miedzy 14 a 28 dniem po zabiegu.
DoctorsBase nadal wspiera naszych pacjentów i od zawsze promował liczbę 2 wizyt kontrolnych jako minimum dające bezpieczeństwo pacjentowi. Od teraz pierwsza wizyta odbywa się w Polsce, druga odbywa się w wybranym ośrodku, w którym był wykonywany zabieg. Dojazdu na drugą kontrolę jest bezpłatny. Nadal zapewniamy gwarancję zwrotu kosztów leczenia, uznajemy, że pacjent powinien odpoczywać po zabiegu a nie chodzić do urzędu po swoje pieniądze.
Dodatkowo wraz z wejściem w życie tego rozporządzenia zaostrzyły się zasady na kwalifikacji do zaćmy na terenie Polski. Nasz zespół zawsze kieruje się dobrem pacjenta i jego komfortem życia, dlatego zgodnie ze współpracującym słowackim konsultantem w dziedzinie okulistyki kwalifikacja pacjentów opiera się na uznanych międzynarodowych standardach.

Źródła:

  1. Ministerstwo Zdrowia
  2. Rozporządzenie Narodowego Funduszu Zdrowia